четврток, 28. октомври 2021. Вести денес: 61
home Познати

Не збореа со години: Познатиот пејач кој му е зет на Џеј чекаше 10 дена за да го сподели ова видео, па фановите не ги штедеа зборовите!

Не збореа со години: Познатиот пејач кој му е зет на Џеј чекаше 10 дена за да го сподели ова видео, па фановите не ги штедеа зборовите!
Foto: Dragan Kadić

Пејачот Адил Максутовиќ кој е во брак со ќерката на легендарниот пејач Џеј Рамадановски, Ана Рамадановски објави емотивно видео и порака до својот покоен дедо.

Откако почина пејачот инаку речиси целата естрада, колеги и роднини се опростуваа со пејачот преку емотивни видео пораки, фотографии и стихови од неговите хитови, но истото не го направи и Адил кој не зборуваше со Џеј неколку години.

Имено тие се скараа откако Адил ја претепа ќерката на Џеј, но подоцна иако тие се смирија со Ана и таа годинава му роди и второ дете, нејзиниот татко реши никогаш да не му прости.

Фановите ниту малку не ги штедеа зборовите кон Адил поради тоа што тој чекаше речиси 10-тина дена по смртта на Џеј за да покаже дека му фали и објави видео од него.

Инаку двајцата не збореа точно седум години.

Најнови вести

Локални избори 2021