четврток, 9. февруари 2023. Вести денес: 107
home Познати

Не се труди да победиш на Евровизија, само покажи го задникот: Фановите удрија по жешката македонска претставничка (ФОТО)

Не се труди да победиш на Евровизија, само покажи го задникот: Фановите удрија по жешката македонска претставничка (ФОТО)

Делегациите на сите 43 земји што ќе се натпреваруваат на годинашната „Евровизија 2018“ се веќе собрани во Лисабон, каде што од вчера започнаа и првите проби на сцената во арената „Алтис“.

После вчерашните десет први полуфиналисти од првата полуфинална вечер, утрово први на сцената се „изгубија и пронајдоа“ токму нашите „Ај кју“, кои конечно ги гледаме во полн состав со тапанарот Иво Митковски и придружните вокали Антонија Гиговска, Дина Јашари и Валери Димовска.

Но она што го привлече вниманието е облеката на нашата претставничка и истиот стајлигн доби илјадници коментари под фотографијата објавена од официјалната страна на Евровизија.

А еден од најинтересните гласи „не се труди да победиш на Евровизија, само покажи го твојот задник“, погледнете.