петок, 30. септември 2022. Вести денес: 47
home Познати

Не се предава: Балашевиќ по инфарктот веднаш на сцена, фановите во транс (ФОТО)

Не се предава: Балашевиќ по инфарктот веднаш на сцена, фановите во транс (ФОТО)

Ѓорѓе Балашевиќ синоќа ја воодушеви публиката во Осиек.

Легендарниот кантавтор го одржал својот прв концерт после инфарктот и лекувањето во болница, а воодушевените посетители одсподелуваат фотографии и впечатоци од концертот.

Балашевиќ во Осиек пеел три часа, што значи дека малку го скратил своето стандардно време, но публиката била во транс.

Најнови вести

Коронавирус