вторник, 6. декември 2022. Вести денес: 10
home Познати

Не само што блеска од убавина, туку и со телото Јелена Јованова е риба ипол по породувањето (фото)

Не само што блеска од убавина, туку и со телото Јелена Јованова е риба ипол по породувањето (фото)

Улогата на Јелена од Драчево во македонскиот ситком „Преспав“, на актерката Јелена Јованова и донесе дополнителна пополарност, а народот се повеќе сака да види и слушне нешто повеќе за неа.

Поминаа пет месеци откако го родеи своето прво чедо, синчето кое го носи името Јаков, а мама Јелена полна со енергија, очигледно разубавена од мајчинството се врати пред камерите во нови професионални освојувања.

Таа не само што заврши со снимањата на епизодите од новата петта сезона на „Преспав“, туку работеше и една рекламна кампања за која откри на Инстаграм.

Од приложеното може да се види дека Јеленка е топ риба и по породувањето, а со нетрпение очекуваме да ја видиме во новата сезона од рецепцијата на хотелот во Преспа.

Коронавирус