вторник, 1. декември 2020. Вести денес: 193
home Познати

Не сака да ги плаши Вељко и Цеца: Богдана Ражнатовиќ загрижена за своето здравјe

Не сака да ги плаши Вељко и Цеца: Богдана Ражнатовиќ загрижена за своето здравјe

Вељко и Богдана Ражнатовиќ уживаат во својот брак и едвај го чекаат раѓањето на нивниот наследник.

Меѓутоа, бидејќи Богдана не сака да биде во центарот на вниманието, идната мајка крие дека не се чувствува најдобро. Едноставно, не сака да ги плаши сопругот и Цеца.

„Богдана е способна и силно девојче, а откако е бремена никој не ја слушна да се жали. Не е напорна трудница. Одлично и напредува бремноста, редовно оди на контроли, но во последно време често мора да го мери крвниот притисок кој во бремност и се зголемува. Тоа е нормално, но таа се вознимирува и се плаши дека нешто ќе се случи на бебето“ вели изворот и додава:

„Докторите велат дека тоа е нормално, но дека притисокот ќе се регулира по породувањето, но мора да го следи. Затоа Богдана дома има апарат за мерење на притисок, но кога и зголемен притисокот не сака да каже на Вељко и Цеца. Знае дека Вељко ќе се вознимири, а не сака да го плаши пред неговите борби, ниту пак сака да ги пореметува професионалните и приватни планови на свекрвата. Доста и беше што во текот на бременоста се откажа од работата, а беше многу активна“ вели изворот.

Вељко и Богдана на почетоктот на оваа година ќе се реализираат во улога на родители, а како што истакнаа нивниот син кој ќе се вика Жељко.

Најнови вести

Коронавирус