среда, 31. мај 2023. Вести денес: 100
Во живо

Трибина на тема „Политики за развој енергетскиот сектор“

home Познати

Не пројде ниту една ноќ од овие 7.300, а да не ти кажам дека те сакам: Ана ги расплака фановите на најтажниот ден во нејзиниот живот

Не пројде ниту една ноќ од овие 7.300, а да не ти кажам дека те сакам: Ана ги расплака фановите на најтажниот ден во нејзиниот живот

За Ана Николиќ денешниот датум е еден од најтажните во нејзиниот живот.

Имено денеска се навршуваат 20 години од смртта на нејзиниот татко, а пејачката во знак на сеќавање на својот татко испрати емотивна порака до своите фанови.

-20 години проаѓаат… а тој 11.05.1998 тој проклет, на грд, најтажен ден. Недостасуваш… За се што пројде и за се што доаѓа… Не пројде ниту една ноќ од овие 7.300 да не сум ти кажала дека те сакам, напиша пејачката.

Таа додава и дека нејзиниот татко е горд на неа и нејзиниот брат Марко какви луѓе станале.

-И се што работам, работам како да си тука… А мама те замени достојно и силно и јака каква што е од секогаш. Те сакам, вели Ана во нејзиниот Инстаграм пост.

А освен тоа таа сподели и видео од својот татко, погледнете.