четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Познати

Не пејачка или уметник, еве што сака да биде Констракта по големиот успех на Евровизија

Не пејачка или уметник, еве што сака да биде Констракта по големиот успех на Евровизија

Пред да замине за Торино, Констракта се претставуваше како домаќинка и претседател на Куќниот совет, а сега ја прашаа, по големиот успех на „Евровизија“, која е “уметничка“ по ред на листата нејзини “професии“.

-Во суштина и кога велам уметник има некое отстапување, всушност јас не сум член на ниту едно здружение, јас сум самопрогласен уметник, има некој сарказам во тоа. Не знам што сум во моментов. Сакам да бидам домаќинка, рече таа и откри дали имала некои очекувања од престижното натпреварување.

-Во Торино немав очекувања, никогаш не си го приредувам тоа на себе. Она што го сакав и мислев дека е добро да се пласираме во финале и ми се чини дека тука имаше мало обединување, не само во Србија. Кога стигнавме до финалето, не ми беше грижа, рече таа.

Коронавирус