сабота, 30. јули 2022. Вести денес: 58
home Познати

Не очекуваше вакви реакции: Пејачката исмеана поради фотографии од црвениот тепих

Не очекуваше вакви реакции: Пејачката исмеана поради фотографии од црвениот тепих

Aмериканската пејачка и актерка Селена Гомез се појави на престижниот Мет гала бал, а нејзиното издание неофицијално е прогласено за најголемо модно промашување.

Иако е јасно дека Селена Гомез до неодамна во модните кругови важеше за една од најдобро облечените дами, таа вложила голем труд за да блеска оваа вечер, сепак направила многу пропусти.

Поранешната девојка на Џастин Бибер одбрала раскошна креација која е потпишана на американската модна куќа Coach, а која специјално е дизајнирана за неа.

Иако станува збор за многу модерен фустан, изработката од проѕирен материјал, украсните волани се спорни детали околу нејзиното деколте.

Нагласениот израз освојуваше внимание, па беше скоро и невозможно да не се гледа директно во нејзините гради, а причина недоволно зацврстената корпа.

 

Your fav met look? Mine was @blakelively and @jlo

A post shared by 玩具娃娃 (@celebsalloveryou) on

Иако ова е апсолутна грешка, најголемо изненадување беа чудната и пресилната шминка, како и лажниот тен.

Темниот тен е дополнително потемнет, што изгледаше многу неприродно, а на нејзиното лице се најде бронзер кој посебно го истакнува пределот на јаболчниците.

 

Во продолжение погледнете ги дел од коментарите на социјалната мрежа Твитер.

 

 

 

Коронавирус