понеделник, 26. август 2019. Вести денес: 2
home Познати

„Нè напушти нашата најубава“: Почина пејачката која беше ѕвезда во Југославија, замина прерано

„Нè напушти нашата најубава“: Почина пејачката која беше ѕвезда во Југославија, замина прерано

Пејачката на познатиот југословенски и српски рок бенд Дисциплина кичме, Маринка Ѓорѓевиќ Мања, почина денеска во 51 година од животот. Веста за нејзината смрт објавенa е на официјалната страница на Дисциплина кичме.

-Нè напушти нашата најубава Мања!Маринка Ѓорѓевиќ – кратко е напишано на страната.

Мања на групата Дисциплина кичме и се придружи после ткн. лондонска фаза на бендот, а нејзините вокали се забележани на нивните последни три албуми. Соработувала со бројни бендови од српската сцена.