сабота, 10. јуни 2023. Вести денес: 69
home Познати

(НЕ)намерно: 10 пати кога кралицата Елизабета беше непочитувана во јавност (ВИДЕО)

(НЕ)намерно: 10 пати кога кралицата Елизабета беше непочитувана во јавност (ВИДЕО)

Да се сретнете со кралицата Елизабета е огромна чест и затоа за средбите со неа постојат низа правила, кои е навистина тешко да се запомнат, особено ако не сте од Велика Британија.

За жал, во повеќе пригоди кралицата Елизабета беше непочитувана во јавност.

Дел од лицата кои (не) намерно не покажаа почит се Ријана, Барак Обама, Доналд Трамп и низа други личности.