сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 95
home Познати

Не му доаѓа памет: На славниот рапер му се заканува казна затвор од 10 години

Не му доаѓа памет: На славниот рапер му се заканува казна затвор од 10 години

Судот во американската сојузна држава Флорида, покрена обвинение против раперот Лил Вејн за поседување огнено оружје пронајдено минатата година и му се заканува казна затвор од десет години.

Кај пејачот на хитот „Lollipop“ минатата година при претрес на неговиот приватен авион било пронајдено оружје со муниција.

Раперот, чие вистинско име е Двејн Мајкл Картер (38) и пред десет години беше осуден за поседување оружје. Според законите во Америка, на осудените за поседување оружје им е забрането до крајот на животот да поседуваат оружје.

Коронавирус