четврток, 14. ноември 2019. Вести денес: 81
home Познати

Не можеше да се помири дека таа го има овој детаљ па веднаш го купи- Карлеуша ја ископира ќерката на Цеца, за цената не ни помисли

Не можеше да се помири дека таа го има овој детаљ па веднаш го купи- Карлеуша ја ископира ќерката на Цеца, за цената не ни помисли

Јелена Карлеуша важи за икона на стилот низ целиот регион и следејќи светските ѕвезди знае што е најдобро за неа и нејзиниот имиџ.

Сепак тоа не го прави само гледајќи ги светските ѕвезди, туку истото го применува и од домашната естрада, секогаш кога се работи за добар моден погодок.

Овој пат иако се суди со Цеца, Карлеуша веднаш ја ископира нејзината ќерка купувајќи обетки исти како Анастасија Ражнатовиќ.

Српските медиуми пишуваат дека тоа не е се и покрај тоа што таа купила исти обетки како неа, Карлеуша ја ископирала Анастасија и во стилот на носење на нејзината коса.

 

View this post on Instagram

 

⭐️

A post shared by JELENA KARLEUŠA (@karleusastar) on

Имено прва во Србија која ја носела косата залижана била миленичката на Цеца, Анастасија, па така Ражнатовиќ пред неколку месеци се фотографираше со оваа фризура, додека Карлеуша тоа го направила со мало задоцнување.

Инаку Карлеуша во минатото многу пати докажала дека Цеца и е пример во кариерата бидејќи ја има ископирано во неколку наврати, а највпечатливиот е од 2004 година кога Карлеуша се обиде да го ископира стилот на Цеца од нејзиното CD „Gore od ljubavi“.