петок, 7. октомври 2022. Вести денес: 63
home Познати

Не можеше да ја издржи средбата со синот Хари: Еве каде замина принцот Чарлс 24 часа по погребот на својот татко, таму ќе тагува сам (ФОТО)

Не можеше да ја издржи средбата со синот Хари: Еве каде замина принцот Чарлс 24 часа по погребот на својот татко, таму ќе тагува сам (ФОТО)

Принцот Чарлс веднаш по погребот на својот татко, принцот Филип се упатил кон својата куќа во Велс за да тагува сам, но и да размислува за судбината на кралското семејство по средбата на неговите два сина како и самиот тој со принцот Хари.

Имено како што пишува „Дејли Маил“, принцот само 24 часа по последниот поздрав за тато му заминал сосема сам во куќата во Велс каде ќе тагува сам во наредните неколку денови.

Тој се повлекол во себе и поради средбата која ја имаше лице в лице со својот син во палатата Виндзор каде започнаа да ги стоплуваат и нивните односи по интервјуто кај Опра.

Според медиумот Вилијам и Чарлс сакале да се сретнат со Хари за да не можат светските медиуми погрешно да го толкуваат нивниот однос.

Најнови вести

Коронавирус