понеделник, 1. јуни 2020. Вести денес: 4
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Познати

Не можеше да го чека разводот: Српската пејачка се разведе пред неколку месеци, а сега ја запроси момчето кое се уште е оженето (ФОТО)

Не можеше да го чека разводот: Српската пејачка се разведе пред неколку месеци, а сега ја запроси момчето кое се уште е оженето (ФОТО)

Познатата српска пејачка Андреана Чекиќ вчера го прослави својот 35 роденден со најблиските пријатели и многу познати личности.

Славеничката цела вечер била весела и насмеана, а за нејзината забава се погрижија многу естрадни ѕвезди меѓу кои најмногу пееја Дарко Лазиќ и Џани.

 

View this post on Instagram

 

📸♥️

A post shared by Andreana Cekic (@andreanacekic) on

Сепак најголемото изненадување пејачката го доживеала откако нејзиното момче Марко Милошевиќ пред многуте гости официјално клекнал и ја запросил пејачката.

Според фотографиите Андреана не можела да дојде на себе од радост и веднаш прифатила со позитивен одговор.

Инаку пејачката само пред неколку месеци се разведе од својот сопруг, додека нејзиното момче се уште е во брак, а во меѓувреме таа стана мега популарна со нејзиниот хит „Ципеле“.

Коронавирус