вторник, 28. септември 2021. Вести денес: 58
home Познати

НЕ ЛИЧИ НА СЕБЕ: Ќерката на Миле Китиќ денес е вистинска бомба, а некогаш изгледала вака (ФОТО)

НЕ ЛИЧИ НА СЕБЕ: Ќерката на Миле Китиќ денес е вистинска бомба, а некогаш изгледала вака (ФОТО)

Не е тајна дека денешните пејачки отишле „под нож“ за да ги поправат „недостатоците“. Многу од нив се служат и со апликации за разубавување а се е тоа поради една цел – „совршен изглед“ кој се пласира на друштвените мрежи.

Елена Китиќ не е исклучок, иако се смета за една од најубавите и најатрактивните пејачки.

Сепак, со своите интервенции таа не претерала многу, па може да кажеме дека се што правела, правела со вкус. Дека не е се во интервенциите, потврдија неодамнешните фотографии на Твитер кои покажаа како изгледа пејачката без шминка и филтери. Значи, Елена повеќе ги користи услугите на Фотошоп отколку услугите на пластичната хирургија.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Elena Kitić (@elenakitic)

Но, дека има промена – има! И тоа каква, а особено ако ги споредите нејзините фотографии со почетоткот на кариерата. Елена никогаш во медиумите не искажала што има променето на себе, па поради тоа има разни шпекулации во јавноста.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Elena Kitić (@elenakitic)

Многумина коментираа дека таа ја наполнила вилицата со хијалуронска киселина за да биде поостра, а устата со истата течност за да добие волумен. Не ги занемари ниту јаготките, па нивната пополнетост е заменета со истата супстанца која е популарна во последно време. Нејзината форма на око е исто така различна, односно, очигледно, таа направила интервенција наречена „мачкини очи“.

Оваа техника е многу популарна во светот во последно време, а се прави со провирање тенки нишки низ кожата, кои потоа се затегнуваат и се влечат нагоре со цел да се добие заоблен изглед на очите и истовремено да се кренат веѓите и очните капаци.

Нејзиниот задник исто така изгледа совршено, а очигледно за тоа е заслужен врвен пластичен хирург. Но, тоа не е крај на шпекулациите за разубавувањето на Елена. Фотошоп исто така зеде примарен удел во обработката на нејзините фотографии, кои понекогаш изгледаат нереално. Совршено испеглана кожа без никакви маани, нос без пори и очи без никакви мали брчки со насмевка.

Коронавирус