сабота, 15. мај 2021. Вести денес: 0
home Познати

Не крие дека е загрижена- Ана Ивановиќ проговори за проблемот, а нејзините зборови добро ќе ве замислат (ФОТО)

Не крие дека е загрижена- Ана Ивановиќ проговори за проблемот, а нејзините зборови добро ќе ве замислат (ФОТО)

Некогашната тенисерка Ана Ивановиќ и сопруга на фудбалерот Бастијан Швајнштајгер си ја отвори душата за магазинот „Форбс“.

Таа зборуваше за виртуелниот свет кој полека се искачува над нашите животи.

 

View this post on Instagram

 

Just a regular Wednesday!! ?Dinner date with my hubby ?

A post shared by Ana Ivanovic (@anaivanovic) on

-Израснав во бавча со спорт, а не на социјалните мрежи. Кога прв пат зедов рекет во рацете немаше Инстаграм, Твитер и други социјални мрежи. Сега секој живот е достапен, спортистите се изложени на вечен „принтскрин“ од страна на јавноста, а социјалните мрежи ја искривија реалноста. Можам да ја објавам денешната фотографија која настанала минатата година, но кој може да го знае тоа? Сега секој има прилика да критикува нешто или некого да коментира… На тој начин луѓето можат вас да ве обесхрабрат, вели Ана, но овде не прекина со критиката.

 

View this post on Instagram

 

Just a regular Wednesday!! ?Dinner date with my hubby ?

A post shared by Ana Ivanovic (@anaivanovic) on

Таа во интервјуто додава дека на девојчињата не им е лесно под денешните социјални околности да создадат своја самодоверба.

-Мора повеќе да се борат за себе и да престанат да го следат срцето и инстинктите, вели Ивановиќ.

 

View this post on Instagram

 

Dreaming of the summer, the beach and the sea ? ? #tbt

A post shared by Ana Ivanovic (@anaivanovic) on

Најнови вести

Коронавирус