понеделник, 25. јануари 2021. Вести денес: 179
home Познати

Не издржа неколку часа пред финалето- Тијана и прави дополнителни „стресови“ на Тамара која и упати емотивни зборови (ФОТО)

Не издржа неколку часа пред финалето- Тијана и прави дополнителни „стресови“ на Тамара која и упати емотивни зборови (ФОТО)

Тамара Тодевска вечерва ќе ја претставува Македонија во финалето на Евровизија која годинава се случува во Тел Авив, Израел.

Македонија настапува под редниот број 8, а Тамара ќе ја изведе песната „Proud“.

По повод вечерашниот настап се огласи и Тијана Дапчевиќ на својот Инстаграм профил и даде целосна поддршка на Тамара.

-Се уште сум под впечатоци и сум најгорда сестра на свет. Вечерва можеме и мораме сите да гласаме за бројот 8, за повторно да издоминираме, те сакам Тамарааааа, и порача Тијана.

По ова веднаш следуваше коментар на Тамара во нејзин стил и порача „Аххх ,многу те сакам и многу ми фалиш“.

Овој коментар е доволно од јасен дека сестрите буквално не можат да живеат една без друга.

 

Коронавирус