петок, 15. јануари 2021. Вести денес: 116
home Познати

Не издржа и повторно се зави во црно: Карлеуша го посети гробот на Дивна- кога ќе видите што правеше со сопствените раце ќе се наежите

Не издржа и повторно се зави во црно: Карлеуша го посети гробот  на Дивна- кога ќе видите што правеше со сопствените раце ќе се наежите

Пејачката Јелена Карлеуша вчера им се врати на работните обврски и на снимањето на емисијата „Ѕвездите на гранд“ дојде во црно бела комбинација.

Сепак не издржа Јелена повторно ја врати црнината и ова утро целосно во црно замина на гробот на својата мајка.

Таа утрово со својата тетка Даниела која е сестра на трагично починатата радио водителка Дивна Карлеуша го посетија нејзиниот гроб.

Пејачката долго седеше на гробот на својата мајка и плачеше, а потоа зема со свои раце да го чисти гробот.

Дивна инаку почина на 3-ти март по долгата болест, а веста толку многу ја погоди Јелена што од тага ја скрати својата долга препознатлива коса.

Инаку фановите останаа во неверување дека пејачката сама го чисти гробот на својата мајка по што и упатија охрабрувачки пораки.

Коронавирус