петок, 15. јануари 2021. Вести денес: 118
home Познати

Не издржа да ја откријат медиумите, па на уникатен начин сподели дека е бремена- Ана Ивановиќ ќе стане мајка по втор пат (ФОТО)

Не издржа да ја откријат медиумите, па на уникатен начин сподели дека е бремена- Ана Ивановиќ ќе стане мајка по втор пат (ФОТО)

Поранешната српска тенисерка Ана Ивановиќ на својот Инстаграм профил објави дека е во исчекување на нејзиното второ дете.

Таа убавата вест заедно со својот сопруг, фудбалерот Бастијан Швајнштајгер ја објавија преку фотографија на која има четири пара патики, од најголеми до најмали.

Поранешната тенисерка во минатото има изјавено дека откако го родила синот Лука нејзиниот живот се променил и дека мајчинството е најубава работа на светот.

Иако никогаш во јавноста не открива детали од приватниот живот, на Ана очигледно и годи да сподели ваква вест со целиот свет, погледнете.

 

View this post on Instagram

 

Our hearts are bursting with joy. ? We are going to have another little addition to our family! Two under two ????

A post shared by Ana Ivanovic (@anaivanovic) on

Коронавирус