четврток, 26. јануари 2023. Вести денес: 187
home Познати

Не е се така како на фотографиите- Пријовиќ го откри детаљот поради кој била тажна на денот на свадбата (ФОТО)

Не е се така како на фотографиите- Пријовиќ го откри детаљот поради кој била тажна на денот на свадбата (ФОТО)

Пејачката Александра Пријовиќ и нејзиниот сопруг Филип Живојиновиќ минатата недела направија гламурозна свадба за паметење.

На прославата имаше 900 гости, а пејачката по само една недела откри со какви маки се соочила на денот на свадбата.

Таа за српските медиуми вели дека колку и да се трудите се да пројде беспрекорно на денот на вашата свадба, тоа не е можно.

-Се течеше по планот се додека пет или шест дена пред свадбата требало да пристигне велот, но наместо во Србија пратката од Италија завршила во Мемфис, а бидејќи тоа се се случи во петокот, за време на викендот ни рекоа дека велот не може да пристигне во Белград пред четврток, односно на денот на свадбата, вели Пријовиќ.

Дизајнерката и сопругот на пејачката секојдневно инсистирале да пристигне велот во понеделник, а истото и се случило.

Но потоа следувало уште една тешкотија за пејачката, велот не одговарал на фустанот па морал да се прекрои.

Најнови вести