четврток, 23. септември 2021. Вести денес: 147
home Познати

Не е реално колку си личат: Ова не е Шварценегер кога бил млад, туку неговиот син денес!

Не е реално колку си личат: Ова не е Шварценегер кога бил млад, туку неговиот син денес!

Синот на Арнолд Шварценегер, Џозеф Баен, исто како татко му се занимава со бодибилдинг, а обожавателите на познатиот актер не може да се изначудат колку неговиот вонбрачен син личи на татко му.

Необична е таа приказна за блискоста, бидејќи како што самиот Шварценегер раскажа, не знаел дека станува збор за негов син, додека Џозеф не наполнил седум години и почнал да наликува на својот татко, па така Арнолд „ги склопил коцките“.

Џозеф го има добиено со некогашната помошничка на семејството, Пети Баен.

Како што поминува времети не е тешко да се сфати колку наликуваат еден на друг.

 

View this post on Instagram

 

Early morning breakfast 🍰

A post shared by Joseph Baena (@projoe2) on

 

View this post on Instagram

 

“Bend it like @davidbeckham”

A post shared by Joseph Baena (@projoe2) on

 

View this post on Instagram

 

Nothing like the good ol tan-pump combo!

A post shared by Joseph Baena (@projoe2) on

Најнови вести

Коронавирус