сабота, 21. мај 2022. Вести денес: 7
home Познати

Не е Брена не е ниту Цеца- ова е најбогатата пејачка во Србија: На нозете носи злато, а чантата и вреди колку два стана (ФОТО)

Не е Брена не е ниту Цеца- ова е најбогатата пејачка во Србија: На нозете носи злато, а чантата и вреди колку два стана (ФОТО)

Дијана Јанковиќ попозната како Диди Џеј која во 2013-та година се омажи за 26 години постариот ИТ стручњак Даниел Роквиќ кој се помалку со години е во Србија.

Парот додека беше во Србија живееше во куќа од 500 квадратни метри во најелитниот дел од Белград. Тие имаа три куќни помошнички, а гардеробата на Дијана уште пред неколку години вредеше колку половина од нејзината куќа.

 

View this post on Instagram

 

Missing SoHo #didij #usa #world #nyc #soho #music #fashion #stayhome #staysafe

A post shared by DIDI J (@didijofficial) on

Пејачката сега првиот кат од домот планира да го реновира и да го направи гардеробер.

„Ќе биде целиот кат со стакло и огледала. Тука ќе биде сместен мојот гардеробер, еден ѕид за торби, еден за облека“, открива пејачката за српските медиуми.

 

View this post on Instagram

 

Catching some sun while quarantined ???‍♀️ #didij #usa #world #stayhome #staysafe #quarantinelife

A post shared by DIDI J (@didijofficial) on

 

View this post on Instagram

 

From the world’s most famous street praying for all people in the world!! ?????? #didij #tbt #nyc #wallstreet #world

A post shared by DIDI J (@didijofficial) on

Таа во својата колекција ги има сите најнови модели на чанти кои чинат и колку два стана во Белград, а медиумите пишуваат дека таа за една торба од 100.000 долари чекала дури шест години за да дојде во нејзините раце.

Пејачката неодамна се поднови и со високи потпетици кои имаат златни детали на нив, а нејзините златни часовници чинат нешто повеќе од 2 илјади евра.

 

View this post on Instagram

 

?✨?#theinternationaldiva #didij #usa #world #music #fashion #realityshow #takingover #nyc #miami #la #sorry #move #vh1 #mtv #vogue

A post shared by DIDI J (@didijofficial) on

Најнови вести

Коронавирус