среда, 23. јуни 2021. Вести денес: 105
home Познати

НЕ ДОЧЕКА ДА СЕ ВРАТИ ДОМА ОД ТРЕНИНГ: Почина српската шампионка во фитнес и бодибилдинг, имаше тело од милион долари (ФОТО)

НЕ ДОЧЕКА ДА СЕ ВРАТИ ДОМА ОД ТРЕНИНГ: Почина српската шампионка во фитнес и бодибилдинг, имаше тело од милион долари (ФОТО)

Српската шампионка во фитнес и бодибилдинг, Александра Цимеша, почина ненадејно на 40 години. Таа починала на пат кон дома враќајќи се од тренинг од сала, а според српските медиуми, починала од срцев удар.

Цимеша неколку пати ја претставуваше Србија на неколку шампионати и турнири на Балканот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Aleksandra Cimesa (@alexcimesa)

Александра е родена 1981 година во Вршац, а дипломирала на Спортската академија во Белград. Израснала во спортско семејство, а како мала успешно тренирала кошарка и била репрезентативка во кадетската селекција. Покрај тоа, тренирала и карате и кикбокс. Работела и како инструктор по фитнес и аеробик, а се занимавала и со спортско новинарство.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Aleksandra Cimesa (@alexcimesa)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Aleksandra Cimesa (@alexcimesa)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Aleksandra Cimesa (@alexcimesa)

Најнови вести

ЕУРО 2020

Македонија