сабота, 19. ноември 2022. Вести денес: 0
home Познати

Не дочека да го види внукот: Се породи снаата на Оливер Драгојевиќ, а кога ќе дознаете како ќе се вика детето и вие ќе се наежите

Не дочека да го види внукот: Се породи снаата на Оливер Драгојевиќ, а кога ќе дознаете како ќе се вика детето и вие ќе се наежите

Помина повеќе од еден месец од смртта на познатиот хрватски пејач, композитор и аранжер, Оливер Драгојевиќ. Денеска тој повторно е споменуван во медиумите, но овој пат со жалење бидејќи смртта го спречи да го види својот внук Марко.

Денеска хрватските медиуми објавија вест дека се породила снаата на Оливер Драгојевиќ, а неговиот син Давор стана татко за прв пат. На свет дојде здраво машко дете кое ќе го носи името Марко по таткото на покојниот Оливер.

Давор последен се ожени од трите сина на Оливер и има брат близнак.

Коронавирус