понеделник, 18. октомври 2021. Вести денес: 5
home Познати

Не дај Боже на никого да не му се случи тоа што ми се случи мене- вдовицата на Шабан ја отвори душата, а од овие зборови ќе ви се заледи крвта

Не дај Боже на никого да не му се случи тоа што ми се случи мене- вдовицата на Шабан ја отвори душата, а од овие зборови ќе ви се заледи крвта
FOTO: Nemanja Nikolić

После пола година од смртта на пејачот Шабан Шаулиќ за српските медиуми душата ја отвори неговата вдовица Гордана Шаулиќ.

Раната која ја носи по неговата смрт се уште не е заздравена, а зборовите со кои се потсетува на него ги кажува со кнедла во грлото.

Таа по трагичната смрт ретко се појавуваше во медиуми, а сега откри дека се уште болката е иста како првиот ден.

Вели дека студениот дом по неговата смрт го затоплува со насмевките на нејзините внуци.

-Животот иде полека, ден по ден. Каква може да бидам по 44 години брак поминати со Шабан? Не дај Боже на никого да му се случи ова што ми се случи мене, вели таа.

Српските медиуми пренесуваат и дека таа ги игнорирала сите написи и шпекулации околу  неговото наследство кое ги полнеле весниците секојдневно.

Најнови вести

Локални избори 2021