вторник, 25. јануари 2022. Вести денес: 25
home Познати

Навивачка фотографија на руските манекенки го „запали“ Инстаграм

Навивачка фотографија на руските манекенки го „запали“ Инстаграм

Познатите Русинки се подготвуваат за вечерашниот натпревар меѓу Хрватска и Русија во рамки на четвртфиналето на Светското првенство кое се одржува во Русија.

Манекенките и ангелите на Викторија, Ирина Шаек, Наталија Водианова и Наташа Поли на Инстаграм објавија навивачка фотографија за својата репрезентација која ги подгреа дополнително страстите на навивачите.

На истата тие носат само навивачки шал со кој ги прекриваат градите.

-Ние сме тим Русија, напиша секоја од нив во описот на фотографијата која е споделена на нивните профили.

Познатите Русинки очигледно се подготвени за навивање и поддршка на репрезентативците на домаќинот.

Коронавирус