четврток, 3. декември 2020. Вести денес: 139
Во живо

ВМРО-ДПМНЕ и денес протестира, блокада на три раскрсници, Влада, МНР и министерство за правда

home Познати

Наташа Мерсовска имаше нов повод за честење: „Лесни чекорчиња, мило мое“! (ФОТО)

Наташа Мерсовска имаше нов повод за честење: „Лесни чекорчиња, мило мое“! (ФОТО)

Новинарката на  ТВ Сител, Наташа Мерсовска објави најнови фотографии од својата ќеркичка Каја. И тоа не случајно, зашто имаше нов, голем повод за честење.

Имено, малата убавица прооде, ги направи првите чекорчиња, а по тој повод среќната мајка беше и вредна домаќинка, па подготви преубави колачиња кои го симболизираат првиот чекор на нејзината мала принцеза.

„Лесни чекорчиња мило мое“- и посака Мерсовска на својата ќеркичка во емотивната објава покрај споделените фотографии.

Прва која ги вкуси слатките колачиња на мама во вид на детски стапалчиња, беше самата Каја.

Ем шарени, ем вкусни, им се радуваше исто како што нејзините родители и најблиски им се радуваа на нејзините први чекори.

извор: vistina.com.mk

Најнови вести

Коронавирус