сабота, 23. октомври 2021. Вести денес: 68
home Познати

Наташа Беквалац утре полни 41 година: Ќе го прослави роденденот во Грција и тоа со овие три важни личности (ФОТО)

Наташа Беквалац утре полни 41 година: Ќе го прослави роденденот во Грција и тоа со овие три важни личности (ФОТО)

Поп пејачката Наташа Беквалац утре ќе полни 41 година. Наместо големи забави, Наташа се одлучи за прослава со сестрите и најблиските пријатели, и тоа на море!

Како што дознаваат српските медиуми, Беквалац веќе отпатувала за Грција каде што друштво и прават сестрите Кристина и Тања како и најдобриот пријател со кои утре ќе го обележи роденденот.

– Прославата ќе биде во Атина на плажа. Особено поради овој настан, просторот на плажата ќе биде специјално украсен, ќе се постави бифе и ќе се служат вина според желбите на гостите. Дури и музиката ќе биде на барање на славеникот, па раководството на хотелот ангажираше диџеј кој ќе свири „хаус“ хитови цела вечер – вели добро информиран извор.

Според изворот, компанијата ќе се пресели во популарната дискотека во Атина во вечерните часови.

Тие ќе останат во главниот град на Грција до почетокот на следната недела, кога ќе се вратат за да промовираат нова песна и спот.

Во прилог на наводите на кои наидовме од сторито на Инстаграм објавенo од Беквалчева во четвртокот, која се гледа видео од море и во кадар напишала „мојот роденден е за два дена“.

Локални избори 2021