понеделник, 5. јуни 2023. Вести денес: 149
home Познати

Наташа Беквалац роди ќерка: Откриено е како ќе се вика бебето, а еве што ги чекаше во болницата

Наташа Беквалац роди ќерка: Откриено е како ќе се вика бебето, а еве што ги чекаше во болницата

Популарната пејачка Наташа Беквалац се породи денеска во една од приватните клиники во Белград, нешто пред 16 часот.

На свет донела здраво девојче кое ќе се вика Катја, а како што пишуваат српските медиуми и мајката и ќерката се чувствуваат добро.

Нејзиниот сопруг цело време пружал поддршка. На влезот од родилиштето каде Беквалац се породила, српските фоторепортери забележале букет цвеќе на подот и балони наменети за мајката и малата Катја.