четврток, 21. октомври 2021. Вести денес: 75
home Познати

Наташа Беквалац проговори за повлекување од сцената

Наташа Беквалац проговори за повлекување од сцената

Наташа  Беквалац ги освои срцата на публиката кога се појави во детските емисии. Уште тогаш го покажа својот талент за музика, а таа веќе знаеше со која професија ќе се занимава.

На дваесет години постигна голем успех, кога го отпеја хитот „Лажи ме“ на еден детски фестивал.

Меѓутоа, таа призна дека во еден момент сакала да ја напушти естрадата.

„Имав такви идеи кога останав бремена со Катја. Сега кога се вратив на сцената сфатив дека ќе умрев доколку не се занимавав со оваа професија. Ќе станав билка“ вели пејачката.

Локални избори 2021