среда, 25. ноември 2020. Вести денес: 76
home Познати

Наташа Беквалац и ја украде кариерата на нејзината сестра и стана попопуларна- но кога ќе чуете како пее Драгана ќе останете без текст

Наташа Беквалац и ја украде кариерата на нејзината сестра и стана попопуларна- но кога ќе чуете како пее Драгана ќе останете без текст

Пејачката Наташа Беквалац  на сите им е веќе добро позната, но ретко кој освен на фотографија знае како пее една од нејзините две сестри.

Станува збор за Драгана Беквалац која веќе повеќе од 10 години пее, но не е јавно експонирана поради тоа што се омажила и се посветила на семејството.

Sanjaj…ali se i budi…???? Divan dan vam želim???

A post shared by Dragana Bekvalac♍-♋ (@draganabekvalac72) on

Таа во 2002 година гостувајќи во една музичка емисија ја изведе песната „нек ти буде као мени“ од Нина Бадриќ.

А дали таа пее поубаво од нејзината сестра, оставаме сами да одлучите, погледнете.

Коронавирус