недела, 17. ноември 2019. Вести денес: 56
home Познати

Натали Портман: Не сум била во врска со Моби, тој е морничав стар човек

Натали Портман: Не сум била во врска со Моби, тој е морничав стар човек

Откако Моби во својата автобиографија тврдеше дека бил во врска со Натали Портман, таа го негираше тоа и нагласи дека за неа тој бил само „морничав постар човек”.

Моби (53), чие вистинско име е Ричард Мелвил Хол, тврди дека пред 20 години неколку недели бил во врска со глумицата и дека таа го започнала флертувањето со него зад сцената на еден од неговите концерти.

-Бев ќелав и пиев повремено, а таа беше убава филмска ѕвезда. Но, беше тука, во мојата соблекувалната, и флертуваше со мене. Јас имав 33, а таа 20 години, но тоа беше нејзин свет. Неколку седмици се обидував да ѝ бидам момче, но не успеав. Морав да ѝ кажам дека паниката ми е премногу неудобна околу тоа да бидам во врска, но една вечер ми се јави на телефон и ми рече дека запознала некој друг. Ми олесни, бидејќи сепак не морав да ѝ кажам колку сум оштетен, пишува Моби.

Натали вели дека тие никогаш не биле во врска и оти тој е „еден постар човек, кој знае малку и да претера“.

-Нашето познанство не беше врска. Неговото сеќавање е како на чуден постар човек кој кон мене се поставил прилично морничаво. И немав 20, туку 18 години. Бев тинејџерка, која штотуку заврши средно образование, истакна Портман.

Таа го искритикува и неговиот издавач, оти не ги проверил фактите пред книгата да оди во печат.  (МИА)