сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 0
home Познати

Насмеани и среќни: Пред три дена несреќната жена објавила фотографија со актерот кој денеска случајно ја застр*ла, поседува посебна убавина

Насмеани и среќни: Пред три дена несреќната жена објавила фотографија со актерот кој денеска случајно ја застр*ла, поседува посебна убавина

Утрово како гром од ведро небо одекна веста дека славниот холивудски актер Алек Болдвин на снимање на филм ја убил директорката на фотографија Халина Хачинс, која работела на многу филмски проекти.

Таа починала од прострелна рана која ја добија на снимањето на филмот „Рѓа“ имаше само 42 години, а во неа било пукано случајно во импровизираната црква на сетот.

Родена е во Украина во 1979-та година, а израснала во советската воена база на Арктичкиот круг.

Има дипломирано меѓународно новинарство во Киев пред да започне да соработува со британските документарни продукции како истражувачки новинар.

Подоцна се преселила во Лос Анџелес и дипломирала на Конзерваториумскиот американски филмски институт во 2015 година.

 

Во соопштението на продуцентите на филмот пишува дека до несреќата дошло откако славниот актер неправилно го користел филмското оружје.

Инаку таа објавила и заедничка фотографија со актерот и целиот тим само три дена пред славниот актер случајно да ја убие.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Halyna Hutchins (@halynahutchins)

Коронавирус