вторник, 19. јануари 2021. Вести денес: 60
home Познати

Нашата фолкерка е прва другарка со Тања Савиќ (ФОТО)

Нашата фолкерка е прва другарка со Тања Савиќ (ФОТО)

Сузана Гавазова која веќе извесен период работи во Белград каде снима песни на српски јазик на својот Инстаграм профил објави фотографија на која позира со Тања Савиќ, а под истата напиша:

-Има луѓе со кои се чувствуваш добро во нивно друштво… необично и инспиративно. Саша Лазиќ и Тања Савиќ. Поздрави и бакнежи од сите нас, стои во постот на Гавазова.

Коронавирус