понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 174
home Познати

Направи скандал на СП па се повлече од мундијалот – познатиот српски пејач направи селфи со Марадона и откри како изгледа фудбалерот

Направи скандал на СП па се повлече од мундијалот – познатиот српски пејач направи селфи со Марадона и откри како изгледа фудбалерот

Познатиот српски пејач Никола Роквиќ присуствувал на финалето на Мундијалот во Русија на натпреварот меѓу Хрватска и Франција.

Пејачот на стадионот  налетал на легендарниот Марадона и направи селфи со него.

Роквиќ се пофалил со заедничката фотографија пред самиот почеток на натпреварот.

– Една пред спектаклот, напишал Никола.

Jedna pred spektakl! ? Imaš pozdrave @deki5

A post shared by Никола Роквић / Nikola Rokvic (@nikolarokvic) on

Пејачот во Москва отпатувал заедно со сопругата и ќерката., погледнете.

✈✈✈ #moscow

A post shared by Никола Роквић / Nikola Rokvic (@nikolarokvic) on

Најнови вести

Коронавирус