сабота, 10. декември 2022. Вести денес: 0
home Познати

Напишала 5 збора за познатата песна и заработила богатство, Марина Туцаковиќ за еден стих добила над 100.000 евра

Напишала 5 збора за познатата песна и заработила богатство, Марина Туцаковиќ за еден стих добила над 100.000 евра

Неда Украден ја открија тајната која се крие зад нејзиниот голем хит.

Иако Марина Туцаковиќ е една од најголемиот автори на песни кои станале хитови, во една од најпознатите песни на Неда, таа имала споредба улога. Но, нејзината дарба е толку голема што еден стих бил доволен за хит.

Се работи за песната „Зора е“, а за која Марина го напишала стигхот  “Suza je iz oka kanula”.

Како што во една прилика, Неда изјавила, Марина за споменатиот стих заработила над 100.000 евра.

Qatar 2022