среда, 28. јули 2021. Вести денес: 178
home Познати

Наместо свадба, поради короната само го крстија синот- кога ќе видите со каков „ѕвер“ пристигнаа Дарко и Марина ќе ви се заврти во умот

Наместо свадба, поради короната само го крстија синот- кога ќе видите со каков „ѕвер“ пристигнаа Дарко и Марина ќе ви се заврти во умот

Пејачот Дарко Лазиќ и неговата свршеница Марина Гагиќ наместо свадба како што ветија поради коронавирусот тие направија само крштевање на нивниот син Алексеј.

Истата се одржа во црквата Св.Петка на Калемегдан, а парот пред црквата пристигнаа со бесниот автомобил на пејачот од марката „Порше“.

Марина облечена во бело одело блескаше покрај Дарко кој се појави во фармерки и бела кошула на себе.

Инаку денеска нивниот син полни една година со што ова е двојна прослава во семејството на пејачот.

Сепак наместо тројна прослава и свадба која ја закажаа минатата година, денеска прославија само роденден и крштевање на синот.

Фото: Телеграф.рс

Најнови вести

Коронавирус