понеделник, 10. август 2020. Вести денес: 80
home Познати

Наместо на свадба, одам на погреб- потресна фотографија на српскиот актер за загубата која никогаш нема да ја преболи (ФОТО)

Наместо на свадба, одам на погреб- потресна фотографија на српскиот актер за загубата која никогаш нема да ја преболи (ФОТО)

Српскиот актер Бојан Боки Периќ денеска на социјалните мрежи открил дека изгубил близок пријател кој требало да прави свадба во април годинава.

„Наместо на свадба во април, на другарот му одам на погреб во јули“, напиша актерот со хаштаг #2020.

Тој со ова сакаше да алудира дека оваа година му е многу лоша и дека е очаен поради смртта на блискиот пријател.

Инаку актерот по прогласување на пандемијата во светот беше во домашна изолација откако се врати од Тајланд, а овие денови со оглед на зголемениот број на новозаразени лица од коронавирус не е јасно дали неговиот пријател починал како последица од овој вирус, пишуваат српските медиуми.

Коронавирус