петок, 24. јануари 2020. Вести денес: 120
home Познати

Наместо да се возат во скапоцениот ѕвер, таа легна врз ковчегот- Јелена за роденденот на Дивна и купила скапоцен подарок (ВИДЕО)

Наместо да се возат во скапоцениот ѕвер, таа легна врз ковчегот- Јелена за роденденот на  Дивна и купила скапоцен подарок (ВИДЕО)
ФОТО: Srbija Danas

Познатата радио водителка Дивна Карлеуша беше погребана вчера на гробиштата во Белград, откако претходно на 3 март почина во својот дом на 61 година, по долгата и тешка болест.

Нејзината смрт најмногу ја погоди нејзината ќерка Јелена Карлеуша која едвај остана на нозе додека се опростуваше од својата мајка за време на погребот.

Тие беа многу поврзани една со друга, а за тоа говорат и многубројните фотографии и видеа на социјалните мрежи.

Денеска осамна и последното нивно заедничко видео на кое Карлеуша на својата мајка за роденден и подарила вистински скапоцен ѕвер вреден стотици илјади евра.

На видеото се гледа и како Дивна се движи со потешкотии, погледнете.

 

View this post on Instagram

 

MAJKA.🌍❤😍 #jelena #karleusa #diva #jelenakarleusa #mega #zvezda #mega #nivo #divnakarleuša #mother

A post shared by JELENA KARLEUSA «fan page» (@karleusaslife) on