четврток, 25. февруари 2021. Вести денес: 18
home Познати

Наместо да се подготвува детската соба за нејзиниот прв внук Цеца откри детали од домот кој речиси ретко ги споделува во јавноста

Наместо да се подготвува детската соба за нејзиниот прв внук Цеца откри детали од домот кој речиси ретко ги споделува во јавноста

Снаата на Цеца Богдана Ражнатовиќ е во шестиот месец од бременоста, а пејачката Цеца со нетрпение го очекува доаѓањето на свет на своето прво внуче.

Она што многу се прашуваат овие денови е дали се подготвува семејството Ражнатовиќ за доаѓањето на малиот Жељко и дали се подготвува неговата детска соба?

Синот на Цеца Вељко Ражнатовиќ и Богдана не сакаат да се одвојуваат од бебето, па малото бебе ќе спие со родителите, откриваат српските медиуми.

-Цеца внимателно води сметка за традицијата, религијата и ги почитува српските обичаи. Голем е верник и никогаш не се истрчува пред да се случат работите. Новите трендови и се допаѓаат и често ги следи, но повеќе ги цени вредностите по кои таа ги одгледувала децата. Едно од нив е и да собата и опремата во неа да се набави дури кога бебето ќе се роди, а не и пред тоа, вели извор близок до семејството за српски „Старс“.

Коронавирус