среда, 8. декември 2021. Вести денес: 0
home Познати

„Намали со пиењето ти си јавна личност“: МС Стојан беше на свадба, а неговата мајка стана хит откако му ги порача овие зборови (ФОТО)

„Намали со пиењето ти си јавна личност“: МС Стојан беше на свадба, а неговата мајка стана хит откако му ги порача овие зборови (ФОТО)

Популарниот пејач МС Стојан многу е сврзан со својата мајка Зорица која му е најголемата поддршка во животот по смртта на татко му на почетокот на оваа година.

Сепак колку и да го сака и поддржува, мајката на пејачот понекогаш и го критикува.

Имено пејачот додека бил на свадба на својот Инстаграм профил споделил фотографија и видео од атмосферата, а веднаш потоа следувало и хит коментарот од својата мајка.

-Маки има ли некоја девојка на свадбата? Намали со пиењето, немој да се опиеш. Ти си јавна личност, биди господин, напиша неговата мајка коментирајќи му на сторито на пејачот, а со тоа таа стана вистински хит.

По ова тој на мајка му и порача дека пие вода, но потоа и дека пие вотка, но во умерени граници.

Најнови вести

Коронавирус