четврток, 8. јуни 2023. Вести денес: 1
home Познати

Најзгодната спортска новинарка во светот: Италијанката се појави на терен без долна облека, а навивачите полудеа (ФОТО)

Најзгодната спортска новинарка во светот: Италијанката се појави на терен без долна облека, а навивачите полудеа (ФОТО)

Серија А станува се поинтересна и тоа не е само благодарение на фудбалерите, туку благодарение на една од најсексапилните спортски новинарки на светот- Дилета Леота.

 

View this post on Instagram

 

HOME ??☕️

A post shared by ?Diletta Leotta? (@dilettaleotta) on

Италијанската новинарка стана една од главните промотери на тамошниот фудбал, а воопшто и не е чудно тоа ако добро ја погледнете оваа девојка.

 

View this post on Instagram

 

Ottobre siciliano ☀️??

A post shared by ?Diletta Leotta? (@dilettaleotta) on

Дилета работи за мрежата DAZN, која емитува и пренесува низ целиот свет разни спортски настани, а оваа презгодна русокоса привлекува внимание на себе, главно благодарение на провокативните комбинации на облека во кои таа се појавува на теренот.

 

View this post on Instagram

 

Ultima domenica di calcio estivo ☀️⚽️ #napolibrescia

A post shared by ?Diletta Leotta? (@dilettaleotta) on

 

View this post on Instagram

 

Footballing in the rain ☔️⚽️ #SassuoloRoma

A post shared by ?Diletta Leotta? (@dilettaleotta) on

 

View this post on Instagram

 

Stadio Artemio Franchi ? #FiorentinaMilan ⚽️ #dazn ?

A post shared by ?Diletta Leotta? (@dilettaleotta) on

Таа пред неколку дена се појави на теренот на мечот со Наполи, облечена во тесна тегет комбинација, припиена за нејзиното тело, одоздола ништо не се оцртуваше, па многумина констатираа дека не носи долна облека, а навивачите „полудеа“.

 

View this post on Instagram

 

LIVE ?⚽️☀️

A post shared by ?Diletta Leotta? (@dilettaleotta) on

Најнови вести