среда, 20. октомври 2021. Вести денес: 154
home Познати

Најзгодната адвокатка на Балканот доаѓа од Албанија, а кога ќе ги видите нејзините фотографии ќе занемите (ФОТО)

Најзгодната адвокатка на Балканот доаѓа од Албанија, а кога ќе ги видите нејзините фотографии ќе занемите (ФОТО)

Редона Кочи веќе долго време е една од најпопуларните девојки во медиумите ширум регионот. Иако нејзината професија е манекенството, Редона е позната и како најзгодна адвокатка бидејќи дипломирала правен факултет.

Манекенството е нејзин избор и веројатно ќе продолжиме да ја гледаме и во проекти надвор од Албанија.

-Веќе е досадно што ме нарекуваат адвокатка, еден ист наслов цело време. Одлучив да студирам право поради смејството, но никогаш не ми беше тоа желба. Мене ми се допаѓа да се занимавам со уметност, манекенство. Моментално имам планови со еден популарен фотограф. Ќе направам нешто големо, освен на албанскиот пазар ќе ме гледате и надвор од него, истакна за албански Телеграф атрактивната „адвокатка“.

View this post on Instagram

Let’s go to the moon ?

A post shared by Ree (@redona_koci) on

На прашањето дали имала хириршки зафати, таа призна дека направила само корекции на усните и ништо друго.

-Правени ми се усните и тоа пред многу години и не се каам. Други интервенции немам, формата ја одржувам благодарение на теретаната, раскажала Редона.

View this post on Instagram

Catch me by the sea ?

A post shared by Ree (@redona_koci) on

View this post on Instagram

Si akull n’goje du me tu shkri ?

A post shared by Ree (@redona_koci) on

View this post on Instagram

All i need in this life of sin,is me and my boyfriend!?

A post shared by Ree (@redona_koci) on

View this post on Instagram

A post shared by Ree (@redona_koci) on

View this post on Instagram

Don’t be afraid to make yourself a priority ?

A post shared by Ree (@redona_koci) on

View this post on Instagram

?

A post shared by Ree (@redona_koci) on

View this post on Instagram

#Summeriscoming ❤️ #Throwback

A post shared by Ree (@redona_koci) on

View this post on Instagram

R ??

A post shared by Ree (@redona_koci) on

View this post on Instagram

♠️

A post shared by Ree (@redona_koci) on

View this post on Instagram

#backintown ?

A post shared by Ree (@redona_koci) on

View this post on Instagram

#He fell in love with a cocaine ?

A post shared by Ree (@redona_koci) on

View this post on Instagram

#mermaid ?

A post shared by Ree (@redona_koci) on

View this post on Instagram

#summergirl ??

A post shared by Ree (@redona_koci) on

Локални избори 2021