сабота, 4. февруари 2023. Вести денес: 76
home Познати

„Најважниот ден во мојот живот“: По повод годишнина од бракот, Симона Поповска објави невидени фотографии од свадбата (фото)

„Најважниот ден во мојот живот“: По повод годишнина од бракот, Симона Поповска објави невидени фотографии од свадбата (фото)

Изминатите три месеци и покрај новонастаната ситуација поради коронавирусот и вонредната состојба, јавните личности имаа убави поводи за славење.

Родендени, имендени, прв роденден на деца, годишнини, во изминатите месеци се најдоа важни датуми за кои имаа причина да се радуваат.

Почитувајќи ги мерките и препораките за заштита од пандемијата на 21иот век, нашите познати скромно, едноставно и без големи собирања ги одбележаа важните денови во нивниот живот.

Македонската пејачка и доктрока Симона Поповска како и повеќето нејзини колеги и колешки деновиве имаше убав и важен повод за славење.

Имено, таа и нејзиниот сопруг Крис Поповски прославија две години од брак, а по тој повод Симона во кратките приказни  се потсети на најважниот ден во нејзиниот живот и сподели невидени фотографии од нејзината свадба.

 

За оваа прилика, невестата се одлучи се за традиционален невестински фустан во принцеза крој.

За потсетување, пејачката во 2018 стави потпис во матично и заплива во брачните води со Крис,  свадбата се случи во еден струшки хотел.