сабота, 28. јануари 2023. Вести денес: 34
home Познати

Најубавата жена во светот брутално претепана од сопругот: Објавено видео во кое гола бега од мажот кој сакал да ја убие

Најубавата жена во светот брутално претепана од сопругот: Објавено видео во кое гола бега од мажот кој сакал да ја убие

Неодамна ММЕ заедницата ја потресе веста за Рејчел Остовиќ, дамата за која се зборуваше дека е најубава во светот на овој спорт, а сега целиот скандал доби расплет.

Пред еден месец таа беше брутално претепана, а заврши во болница со сериозни повреди. Виновник за нејзиниот напад бил нејзиниот сопруг Арнолд Бердон, со кој ја има ќерката Руби Роуз.

Но, на судење Бердон се изјаснил како невин, истакнувајќи дека тоа било само една во низата нивни кавги, но американските медиуми стигнале до снимка, која го докажува спротивното.

На снимката која е со лош квалитет, но сепак доволно јасен да се утврди вистината, Арнолд во два наврати ѝ се заканува на Рејчел дека ќе ја убие, додека таа го моли и плаче за да престане. За се да биде пострашно, се гледа и нејзиното бегство во кое скока од тераса висока три метри и тоа целосно гола.

Бердон ќе биде обвинет за физички напад со нанесување телесни повреди.

Најнови вести