сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 0
home Познати

Најубавата жена на сите времиња изгледа прекрасно и на свои 84 години (ФОТО)

Најубавата жена на сите времиња изгледа прекрасно и на свои 84 години (ФОТО)

Една од најубавите актерки на сите времиња Софија Лорен, повторно ќе ја гледаме на филмското платно иако оваа дама одамна се повлече од шоубизнисот.

По цела деценија пауза, 84-годишната Софија го снима новиот филм „The Life Ahead“ кој го режира нејзиниот 46-годишен син Едуардо Понти.

Папарацо фотографите ја сликаа Лорен во Италија. По објавување на фотографиите, се јавија фановите од сите страни на светот со позитивни коментари.

Софија во деветтата деценија од животот изгледа прекрасно.

Нејзината нова улога е мачна за гледање. Таа ќе биде жена која го преживеала холокаустот, а потоа цел живот чувала деца на проститутки.

Коронавирус