вторник, 25. јануари 2022. Вести денес: 62
home Познати

Најслатките навивачи на СП: Близначињата на Енрике и Ана “навиваа“ за различни земји (ФОТО)

Најслатките навивачи на СП: Близначињата на Енрике и Ана “навиваа“ за различни земји (ФОТО)

Ана Курникова го пренесе адреналинот и духот на Светското првенство на нејзините две деца.

Може да се погоди за кого навиваше поранешната тенисерка за време на натпреварот помеѓу Русија и Шпанија.

#Россия #worldcup2018 #GoRussia

A post shared by ? Anna ?Аня (@annakournikova) on

Но, тато Енрике Иглесијас пак е од другиот тим – и за да е поделено еднакво семејството во поддршката за двата тима, близнаците исто поддржуваа различни земји. Еден беше облечен во шпански дрес, а другиот беше во руски.

„Гоооооолллл!“ напиша Курникова под фотографијата.

Впрочем, кога не знаете кого да поддржуваш, ги поддржуваш двата тима. Едниот ќе победи и ќе има славење. Во овој случај, Курникова беше посреќната.

#worldcup #spain #portugal

A post shared by Enrique Iglesias (@enriqueiglesias) on

Коронавирус