четврток, 28. мај 2020. Вести денес: 1
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Познати

Најсексапилната тенисерка стана најлуда невеста во бикини- светскиот шампион број 1 се омажи, но пред венчавката позираше на плажа

Најсексапилната тенисерка стана најлуда невеста во бикини- светскиот шампион број 1 се омажи, но пред венчавката позираше на плажа

Поранешниот американски кошаркар и поранешната светска тенисерка број 1 од Данска се вистински спортски пар кои својата љубов од три години ја крунисаа со брак.

Парот се венчаше на Тоскана во Италија, а за луксузната забава која ја направија за најблиските пријатели и роднини не штедеа пари.

Таа во моментов се наоѓа на 14 место на ВТА листата и е поранешна светска шампионка, додека 36 годишниот Ли е пензиониран шампион на НБА од 2015 година со Голден Стејт.

 

View this post on Instagram

 

Monaco nights ⚓️⛵️

A post shared by Caroline Wozniacki (@carowozniacki) on

На свадбата присуствуваа голем број на спортски ѕвезди од светот на кошарката и тенисот, улогата на деверуша ја имаше Серена Вилијамс, а гости беа и Пао Гасол, Анџелика Кербер и многу други…

Инаку фановите најмногу се израдуваа на нејзините фотографии од девојачката забава каде таа позира во минијатурно бикини, погледнете.

 

View this post on Instagram

 

🐖🌴👰🏼

A post shared by Caroline Wozniacki (@carowozniacki) on

Коронавирус