петок, 31. март 2023. Вести денес: 136
home Познати

Најпосле обелодената љубовната романса на Марјана Станојковска – ова е нејзиниот сакан!? (ФОТО)

Најпосле обелодената љубовната романса на Марјана Станојковска – ова е нејзиниот сакан!? (ФОТО)

Кога сте јавна линност ретко може да го сокриете приватниот живот од очите на јавноста, меѓутоа на македонската водителка Марјана Станојковска тоа одлично и оди.

Марјана одлично го крие својот љубовен живот, па многумина можеби се запрашале дали е сама или има партнер.

Иако на јавните случувања може да ја видиме сама односно без парнтер, водителката на „Лото“  неколку години  има машка поддршка.

 

View this post on Instagram

 

Smile with me ? Happy Monday everyone ! #smilepeoplesmile #itsmonday

A post shared by MARJANA STANOJKOVSKA 5 (@marjanamay) on


Како што пренесува магазинот „Ексклузив“, Марјана е во повеќегодишна врска со  поранешниот македонски кошаркар Пеце Наумовски.

Тие се запознале на забава кај заеднички пријател и оттогаш започнале љубовна врска.

Парот со години се гледал во приватни вили и хотели, заедно оделе на одмор кај нашиот јужен сосед каде што Пеце има јахта, а во ресторани само се појавувале со пријатели.

Од друга страна се шпекулира дека Станојковска е бремена, па  и наскоро ќе се реализира во улога на мајка. Овие информации не се потврдени, а дали навистина е така времето ќе покаже.

Дали Марјана конечно ќе јоблече веначница, допрва ќе видиме.