понеделник, 20. март 2023. Вести денес: 119
home Познати

Најновите информации за состојбата на Дарко се загрижувачки: Докторите стравуваат од трајни последици

Најновите информации за состојбата на Дарко се загрижувачки: Докторите стравуваат од трајни последици

Ѕвездата на Гранд, Дарко Лазиќ се опоравува од тешката сообраќајна несреќа, која ја доживеа пред една недела. Тој имал голема среќа што останал жив, но лекарите не биле оптимистични.

Поради сите повреди со кои се здобил, закрепнувањето ќе траело со години. Тие стравувале дека пејачот ќе остане инвалид засекогаш.

Лекари за српските медиуми изјавиле дека со такви повреди, големи биле шансите пациентот да остане со трајни последици.

Тој со возилото, изгубил контрола, излетал од патот и се превртел на кров. Возел со брзина поголема од 150 километри на час и имал 1,39 промили алкохол во крвта.

Лазиќ победи на музичкото шоу „Ѕвездите на Гранд“ во 2009 година.

 

loading...

Најнови вести